Kasiinomängud

Kui öelda kasiino, tulevad paljudele pähe jõukus, emotsioonid, uhke atmosfäär ning loomulikult ka raha. Hasartmänguimpeeriumide käive ulatub igal aastal miljarditesse USA dollaritesse. Tähendab see seda, et suurem osa inimesi väljuvad kasiinodest kaotajatena?

Ei. Suur osa käibest makstakse võitudena välja ning on ka inimesi, kes hasartmänge mängides endale elatist teenivad. Tõsi, see võib pisut riskantne olla, kuid profid ei riski kunagi kogu oma rahaga.

 

Mängude jaotus

Kui võtta arvesse hasartmängude kõiki erinevaid vorme, siis on tegu inimtsivilisatsiooni kõige vanema meelelahutusega. Üldiselt võib kasiinomängud jaotada kolme suurde kategooriasse, mis veel omakorda jagunevad.

 

Esimene suur kategooria on lauamängud, teiseks mänguautomaadid ning kolmandaks numbrimängud nagu näiteks keno loto.

 

Riikides, kus mänguautomaadid on keelatud, näiteks Aasias, asendab neid miski muu. Mõnes Aasia riigis kasutataksegi Pachinko aparaate, kus võit makstakse välja väikeste pallikeste näol, mille võib hiljem millegi väärtuslikuma vastu vahetada.

https://www.optibet.ee/et/kasiino/

 

Mänguautomaadid ei nõua üldiselt kasiinotöötaja kohalolu ning neid mängib enamasti üks mängija, kuni ta sellest tüdineb, kuni raha otsa saab või parimal juhul kuni esimese suurema võiduni.

 

Numbrimängudes kasutatakse enamasti juhuslikkuse põhimõttel saadud arve, mis tulevad näiteks mõnest arvutiprogrammist või vastavast seadmest nagu lototron. Neid mänge võib korraga mängida väga suur hulk inimesi – toatäiest pensionäridest kuni poole riigini.

 

Lauamängud

 

Kõige populaarsemad lauamängud on kahtlemata pokker, blackjack ja rulett. Kaht viimast võib mängida ka üksi, ent pokker on huvitavam just siis, kui mängijaid on mitu. Sarnaselt mänguautomaatidele, ei olnud ka blackjack mängijate seas esmalt populaarne ning kasiino maksis isegi peale, et keegi seda mängiks.

 

Rulett võib esmalt näida keeruline, kuid tegelikult see nii pole. Valige panuseliik, tehke panus ning oodake, kas pallike langeb mõnele teie valitud taskule. Pokkerist on saanud üks maailma populaarsematest kaardimängudest ning seda mängitakse meeleldi nii raha kui ka mänguraha peale – kodus sõpradega, arvutis võõrastega või telefonis endale sobival ajal ja kohas.

 

Seega võib öelda, et kasiinos on midagi teha nii neil, kes soovivad end täielikult igapäevamuredest välja lülitada ning ei taha kuigi palju mõttetööd teha, kui ka neil, kes soovivad vaba ajal oma mõtteteravuse mõne kaardimänguga proovile panna.