Netikasiino mängude tehniline külg

Tänapäeval levib üha laiemalt internetis hasartmängude mängimine. Paljud juhtivad kasiinod ja spordiennustuste korraldajad avavad uusi netiportaale ja püüavad laiendada pakutavate teenuste valikut. Nüüdseks on netikasiinod arenenud nii kaugele, et meenutavad võimalikult palju tavalist kasiinot.

Sageli tähendab see seda, et ainus erinevus päriskasiino ning kasiino internetis vahel on see, et mängija näeb ekraanil toimumas samu asju, lihtsalt pole ise kohal. See saavutatakse kõigi võimalike kasiinoprotsesside digitaliseerimisel, nii et mängijale oleks teenuse kasutamine võimalikult mugav. Selleks kasutatakse väga huvitavaid tehnoloogilisi lahendusi. Järgnevalt toome näiteid blackjacki ja ruleti kohta, et mõista, kuidas see, mida ekraanilt nähakse, tehniliselt toimib.

 

Kasiinos on blackjacki mängimiseks harilikult vaja lauda, kaardipakki, mängijaid ning diilerit. Diiler tõmbab pakist kaarte ning jagab need mängijatele, loeb nende punktid kokku ning jagab võitjatele žetoone. Netikasiinos toimub kõik samamoodi, ent paralleelselt peavad need toimingud käima ka digitaalselt, et mängija saaks võimalikult kiiresti järgmist mängu alustada ja otsuseid vastu võtta. Kõik see põhineb lihtsal skanneril, mis tuvastab kõik kaardipakist väljavõetavad kaardid, millel on unikaalne triipkood. Skannitud kaartide järgi arvestatakse mängijate tulemus kiiresti välja ning mängijad ei pea ootama, millal diiler tulemusi kokku arvutab. Ühtlasi ei ole põhjust ka ise tulemusi kontrolli eesmärgil kokku lüüa.

 

Teise väga populaarse kasiinomängu, ruleti, tehnoloogia on pisut keerukam, põhinedes sensoritel. Nii nagu ka blackjacki puhul, ei erine netikasiinode rulett millegi poolest hariliku kasiino ruletist. Netirulett aga kergendab diileri tööd ning pakub mängijatele lisamugavusi. Tegelikult on netikasiino tegelikult ka palju läbipaistvam ning pettuste suhtes kaitstum. Pallikese pöörlemist tajuvad sensorid ruletiratta siseküljel, aga tulemuse määravad kindlaks kaameras ruletiratta kohal ning sensorid ratta sees, mis kahepeale tulemuse õigesti määravad. Nii määratakse mängija tehtud panuste järgi kiiresti võitja ning makstakse talle võit välja.